Poznaj zoodietetyczkę do zadań specjalnych
Nazywam się Magdalena Smoter.
Jestem dietetyczką kotów i psów oraz technikiem weterynarii.
Doradzam w zakresie prawidłowego żywienia zwierząt chorych i zdrowych. Przygotowuję przepisy na dietę domową lub dobieram odpowiednią karmę.
Dietetyka to nie tylko moje hobby, ale też pełnowymiarowa praca. Zajmuję się nią pełnoetatowo, a nie tylko „po godzinach” i w wolnym czasie.
Większość moich pacjentów to zwierzaki chore, borykające się m.in. z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, chorobami przewodu pokarmowego (trzustki, jelit, wątroby), chorobami układu moczowego (nerek czy pęcherza), zaburzeniami wagi (nadwagą, otyłością czy niedowagą) czy zaburzeniami pracy tarczycy.
Doradzam też, jak żywić zwierzęta zdrowe na wszystkich etapach ich życia: od kociąt i szczeniąt, po psich i kocich staruszków.
Pracuję głównie w oparciu o diety gotowane (BACF) lub surowe (BARF bez kości). Nie chcesz czy nie możesz przygotowywać posiłków samodzielnie? Pomogę Ci dobrać karmę (na ile sytuacja pacjenta na to pozwoli).
Zapraszam przede wszystkim na konsultacje online. Od czasu do czasu odwiedzam Kraków, gdzie można mnie spotkać w Przychodni Weterynaryjnej Zdrowie Czterołapa.
W domu opiekuję się dwoma adopciakami – kotką Lulu i psem Groszkiem. Sama lubię dobrze zjeść i zadbać o kondycję. Dlatego wolny czas spędzam w kuchni, przygotowując zdrowe posiłki dla naszej 12-nożnej rodziny.
Zastanawiasz się, gdzie się tego nauczyłam?
W 2022 r. ukończyłam pierwszą edycję kursu zawodowego „Dietetyka psów i kotów” prowadzonego przez Agnieszkę Cholewiak-Góralczyk i Katarzynę Towalewską z Fundacji Surowe Kotki i Psy.
Uzyskałam też państwowy tytuł technika weterynarii, potwierdzając swoją wiedzę związaną z fizjologią i chorobami zwierząt. Stale ją uzupełniam, uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach.
Doświadczenie w pracy zoodietetycznej z pacjentem chorym zdobywałam już wcześniej, działając u boku lekarzy w Przychodni Weterynaryjnej Zdrowie Czterołapa w Krakowie.
Z wyróżnieniem ukończyłam studia podyplomowe na kierunku „Behawiorystyka zwierząt towarzyszących” w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. I choć nie prowadzę konsultacji behawioralnych, zdobyta wiedza pozwala mi pełniej spojrzeć na problemy pacjenta dietetycznego.
Dzielę się wiedzą
Dietetyka to nie tylko mój zawód, ale też pasja. Dlatego chętnie się uczę i lubię przekazywać zdobytą wiedzę innym. Regularnie publikuję teksty o zdrowiu i dobrym żywieniu kotów i psów na Instagramie i Facebooku. Przede wszystkim z myślą o opiekunkach poszukujących rzetelnej wiedzy. Zapraszam tam i Ciebie : )
Liczy się dobra współpraca z opiekunem
Zależy mi, aby jak najlepiej zaopiekować się moimi pacjentami, co dzieje się dzięki dobrej współpracy z opiekunami. W końcu to Ty pośredniczysz między mną a zwierzakiem i bez Ciebie nic się nie uda! Zanim powierzysz mi zdrowie swojego pupila, zobacz, co mówią inni o pracy ze mną: